Domů>VENKOVNÍ SAUNY

 

Pokud se zajímáte o zdravý životní styl, dobře víte, že pro fungující organismus je dostatečná regenerace a relaxace nezbytná. A pokud čtete tento článek, dost možná také k těmto účelům chcete využívat, nebo již využíváte kouzla sauny. Saunování se stává čím dál více oblíbenou záležitostí, která bývá vyhledávána z nejrůznějších důvodů. Někteří chtějí načerpat energii, jiní se jen na chvíli zastavit v dnešní uspěchané době a dopřát tělu regeneraci, další saunováním zase pečují o své svaly před či po náročném sportovním výkonu. Jinou možností pro pročištění mysli je příroda. Vycházky na čerstvém vzduchu bývají doporučovány, ať už si chcete vyčistit hlavu, zlepšit kondici nebo smysluplně využít svůj volný čas. A co kdyby se tyhle dvě věci spojily? Že to není možné? Pojďme si ukázat, že je,
a představit si takzvanou venkovní saunu neboli saunu v přírodě.

Jedná se o saunu postavenou přímo v lůnu přírody nebo třeba na vaší zahradě. V severských zemích jde o velice rozšířenou záležitost, sauny zde potkáte téměř
u každého jezera. V naší republice to není ještě tak známá věc, nicméně se dostává do povědomí veřejnosti, a i u nás si můžete kouzlo saunování venku vyzkoušet na vlastní kůži.

Sauna je v podstatě domek postavený z kvalitního dřeva, ideálně masivu, může být ale i zděná. V úvahu přichází podoba chatky, srubu, roubenky nebo třeba sudu. Náhodný pozorovatel nemusí na první pohled vůbec poznat, že ta nová dřevěná stavba na vaší zahradě je ve skutečnosti sauna. Bývá navržena a postavena tak, aby do svého okolí zapadala a tvořila s ním harmonický a vyvážený celek. Dotvořit správný vzhled lze odpočinkovými lehátky, stolky pro odkládání tekutin nezbytných pro dobu strávenou saunováním, stojany na župany či ručníky, ale také vhodně zvolenou zelení.

Velmi oblíbené jsou i široké možnosti zpestření ochlazovací lázně. V tomto případě se nemusí jednat pouze o nudnou sprchu, jak tomu často bývá u saun uvnitř budovy, ale mohou se využít všechny možnosti, které příroda či zahrada nabízí. Mluvíme například o jezírku, řece, vodě z potoku nebo sněhu.

Pokud jste příznivci sauny, ale ještě jste saunování venku nezkusili, neváhejte. Představa saunového procesu, ochlazení v přírodním toku a následná relaxace pod větvemi stromů a širým nebem, je více než lákavá.

Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

facebook Zahradní-nábytek-online.cz

Samolepky na zeď promění daný prostor k nepoznání a dodají mu originalitu. Planetanábytku.cz - značkový nábytek se slevou až 30%. Pěkné koupelny do každého domu a bytu. Luxusní holení pro opravdové muže. Průmyslová chemie nové generace.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Kvalitní designové samolepky na zeď můžete nalepit i na jakýkoliv nábytek. Vířivky pro celou rodinu za super ceny. Digitalizace VHS s vylepšením obrazu i zvuku , certifikát kvality převodu VHS, Hi8, Digital8, MiniDV, Audio ale i DVD, foto negativů i diapozitivů.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte Další informace